FabLab Gdańsk walczy o głosy w programie Lech Starter

Ocena użytkowników:  / 0

Warsztat technologiczny FabLab Gdańsk działa w Gdańsku od czerwca 2017 roku przy ulicy Wita Stwosza 73. Warsztat tworzy Stowarzyszenie Robisz.to oraz społeczność tworzoną przez studentów, licealistów i hobbistów mieszkających w Trójmieście i okolicach. Mówią o sobie „Zrób to sam”.


FabLab jest przestrzenią dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania z takich dziedzin jak:
• projektowanie 2D i 3D
• szybkie prototypowanie (ploter laserowy, druk 3D)
• elektronika (robotyka)
• programowanie
• stolarstwo nowoczesne (użycie maszyn CNC) oraz tradycyjne
• odlewnictwo

Warsztat jest otwarty na wiele innych działań i zagadnień związanym m.in. z ekologią, obróbka metalu, angażowaniem i mobilizacją społeczności do kreowanie przestrzeni, w której żyją.

FabLab Gdańsk złożył dwa projekty w ramach programu Lech Starter, które przeszły do etapu głosowania na najciekawsze projekty. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i głosowanie na nie codziennie. Głosowanie trwa do 17 maja br.

Epicka Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2018

Ocena użytkowników:  / 3

W ostatni weekend marca odbyła się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim VIII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.

wszyscy

Pierwszymi gośćmi konferencji byli reportażyści, autorzy biografii Anny Przybylskiej, Grzegorz Kubicki (Gazeta Wyborcza) i Maciej Drzewicki (Gazeta Wyborcza). Opowiadali o drodze, którą przeszli razem z rodziną swojej bohaterki, w jaki sposób odkrywali jej charakter i osobowość. – Ania Przybylska nie była sławna, ponieważ była piękną kobietą – mówił Maciej Drzewicki. – Przybylska miała w sobie coś nieuchwytnego. Może to urok osobisty, charakter, profesjonalizm i skupienie na pracy, przy jednoczesnym dbaniu o rodzinę, a do tego ujmującą otwartość?

Zaplanuj weekend z poezją. Program Festiwalu Europejski Poeta Wolności

Ocena użytkowników:  / 0

Poezję można niespodziewanie odnaleźć np. na przystanku tramwajowym w ramach kampanii promującej Festiwal Europejski Poeta Wolności, który odbędzie się 23 - 25 marca w Gdańsku.

EPW 2016 debata fot BognaKociumbas

Instytut Kultury Miejskiej przygotował program wydarzeń, które pokazują poezję z wielu perspektyw. Obok spotkań autorskich z nominowanymi do Nagrody Europejski Poeta Wolności odbędą się m.in.: debaty i konfrontacje literackie, krytyczne kwadranse, slam poetycki, wieczór czytania poezji, koncert i dyskusja muzyków o poezji oraz gala wręczenia Nagrody w reżyserii Wiktora Rubina.

Wookie w Gdańsku!

Ocena użytkowników:  / 0

28828032 1933678623370015 7574859115770894969 o

 

W najbliższy czwartek (22 marca) o 18:30 w gdańskim Olivia Sky Clubie (Olivia Tower, 12 piętro), odbędzie się spotkanie z Wookim, recenzentem gier planszowych. Łukasz "Wookie" Woźniak jest związany z grami planszowymi od dawna. Gra praktycznie od zawsze. Od 10 lat je recenzuje czy to na stronie internetowej, czy na swoim kanale YouTube. Później zajął się również sprzedażą gier i wydawaniem własnych produkcji. W pewnym momencie przestało to być już tylko hobby, a zamieniło się również w pracę, w której Łukasz po prostu świetnie się bawi. Patronujemy z dumą wydarzeniu i zapraszamy! Więcej szczegółów w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/429266657516599/

 

Więcej o tym jak Jak Łukasz "Wookie" Woźniak zebrał 300 000 zł na grę Valhalla i zmienił pasję w pracę:

 

 

Organizatorami są Ruch Akademicki Pod Prąd i Akademickie Spotkania Biblijne - Trójmiasto

Niedzielne zakupy już nie na raty

Ocena użytkowników:  / 0

W niedzielę 11 marca 2018 r. nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych. Brak handlowych niedziel zmieni strukturę sprzedaży kredytów zaciąganych w weekendy. Jak informowało w grudniu ub. roku Biuro Informacji Kredytowej, Polacy dokonują najwięcej zakupów na raty w soboty i niedziele. Kredyty ratalne w weekendy, udzielane przez banki w sieciach handlowych oraz pożyczki w firmach pozabankowych, stanowią niemal 1/4 łącznej sprzedaży kredytów z całego tygodnia.

180201 bik niedzielne zakupy

Z dniem 1 marca 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o zakazie pracy w handlu w niedziele i święta. Praca w handlu będzie dozwolona w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a także w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Zakupy w weekendy będą utrzymane w grudniu – w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia.