cała Polska

Podróżują i pomagają. Już po raz szósty wyruszyła wyprawa brzegiem Bałtyku "440 km po zmianę"

Logo 440 km3 lipca po raz szósty ze Świnoujścia wyruszyła piesza wyprawa wzdłuż polskiego wybrzeża. W ciągu dwudziestu dziewięciu dni Sylwia Nikko Biernacka wraz z koleżankami z Fundacji Machina Fotografika przejdzie 440 km po piasku, aby wesprzeć inną kobietę: Katarzynę Bieniek z Dębia, która w wieku 3,5 lat straciła nogę w wypadku tramwajowym. Dzięki "440 km po zmianę" Kasia otrzyma od sponsora projektu Fundacji Poland Business Run wsparcie w wymianie części protezy.

Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2017

medionalia copy

Od 24 do 26 marca odbędzie się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim VII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.


Rozpoczynamy spotkaniem z reportażem w Bibliotece pod Żółwiem w Gdańsku. Zaproszonym gościem będzie Bożena Aksamit, współautorka książki „Zatoka świń”.


Sobotę spędzimy na Politechnice Gdańskiej rozpoczynając otwartą debatą pod tytułem: Dziennikarze na barykady? – dziennikarze zaangażowani, zaangażowane media – czy nadszedł ich czas?. Debatować będą: Marek Twaróg (redaktor naczelny Dziennika Zachodniego), Artur Kiełbasiński (Radio Gdańsk), Mikołaj Chrzan (redaktor naczelny Gazeta Wyborcza Trójmiasto).
Po debacie rozpocznie się czas warsztatów związanych z nowymi mediami. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości.
Poruszymy kwestie związane z tym, czy należy zakładać swoje medium w sieci, a jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić. Temat dziennikarskiej komunikacji w sieci i najlepszych sposobów poszukiwania informacji, będzie jednym z wielu poruszonych tematów. Do tego dokładamy dziennikarstwo internetowe i odpowiedź na pytanie: czy warto zakładać swojego bloga?
Warsztaty poprowadzą: Robert Silski z Radia Gdańsk, bloger mrcichy.pl Bartosz Cicharski, Damian Jarosz (pablik.pl) i Janusz Schwertner z onet.pl.
Po przerwie uczestnicy warsztatów będą szkolić się z dziedziny tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Gdańsk, TV TASK na PG, Kronikę studencką PG, gdzie warsztat poprowadzi Bartek Bańka (fotograf GW) oraz Anna Iwanowska (językoznawca i redaktor) nauczą się tego, jak pisać, by inni chcieli to czytać.
W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, by tam uczestnicy mogli posłuchać o wartych uwagi śledztwach dziennikarskich, stresującej pracy fotoreportera i tego, który poszukuje informacji z pierwszej ręki. Tego dnia prelegentami będą: Paweł Kaźmierczak (Ekspres Reporterów w TVP2), Łukasz Głowala (Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl) i Kuba Kaługa (RMF FM).
Więcej na stronie: http://medionalia.pl
Zapisy na stronie: https://medionalia2017.konfeo.com

Organizatorami konferencji jest redakcja Magazynu Studenckiego "płyń Pod Prąd", a współorganizują ją razem Radio Mors z UG, Naukowe Koło Radiowców z UG, Kronika Studencka PG, WRS Wydziału Zarządzania i Ekonomii z PG, WRS Wydziału Chemicznego oraz SSPG.

Studenckie debaty z Brukselą w tle

Studenckie debaty w Brukselą w tle logoW ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, sieć CDE oraz Team Europe zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w jednym z siedmiu Turniejów Debat Europejskich zorganizowanych w różnych miastach Polski. Projekt Team Europe & the art of debate rozpoczyna się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące. Wystarczy zgłosić czteroosobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Weź udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową i wygraj studia podyplomowe z marketingu internetowego w SGH

PRESS IAB Konkurs na najlepsza prace dyplomowaZwiązek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zapraszają do udziału w piątej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Nagrodami są uczestnictwo w studiach podyplomowych SGH oraz płatne praktyki zawodowe.

BIBLIA AUDIO superprodukcja – „usłysz czego nie przeczytasz”

12 kwietnia tego roku ruszyła crowdfundingowa zbiórka na realizację BIBLII AUDIO superprodukcji – ponad 110 godzinnego słuchowiska, dźwiękowej adaptacji najpopularniejszej księgi świata, w wykonaniu ponad 300 polskich aktorów i 200 amatorów, która będzie dostępne za darmo na stronie www.bibliaaudio.pl

WojciechMalajkat MG 9057male

Jak powstają gwary, czyli szepty, krzyki i inne dziwne odgłosy... Usłysz...

Słowo Biblia zostało odmienione już przez wszystkie przypadki, we wszystkich językach świata. Sposób realizacji najpopularniejszej Księgi w dziejach ludzkości różni się jednak od koncepcji zwykłego audiobooka. Do projektu zostanie zaangażowanych ponad 300 aktorów, w tym czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu, m.in.: Jerzy Trela (Bóg), Adam Woronowicz (Jezus Chrystus), Krystyna Janda (narratorka w Ewangelii wg Świętego Mateusza), Małgorzata Kożuchowska (narratorka w Ewangelii wg Świętego Jana), Wojciech Malajkat (narrator w Apokalipsie wg Świętego Jana), Piotr Fronczewski (narrator w Ewangelii wg św Do udziału w nagraniach Starego Testamentu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Nowego Testamentu zostaną również zaproszeni ludzie, którzy na co dzień nie zajmują się profesjonalną działalnością artystyczną.
140 Psalmów zostanie skomponowanych i wykonanych przez te osoby, które będą chciały dołączyć do projektu i spełnią wymagania artystyczne zaproponowane przez producenta. Pozostałe 10 Psalmów wykonają profesjonalni muzycy: m.in Stanisław Soyka, czy chór Cracow Singres. Takie połączenie i współpraca amatorów z profesjonalistami powoduje, że projekt BIBLIA AUDIO stanie się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również społecznym.

Moje konto