cała Polska

Poison z poruszającym teledyskiem o ojcostwie

Pierwszy wdech to piosenka napisana w rytmie serc – malutkiej Poli oraz jej taty – rapera Piotra „Poisona” Plichty. Opowiada o miłości ojca do dziecka i o zachwycie nad cudem jakim jest nowe życie. W utwór wpisane jest pełne uczucia doświadczenie ojcostwa oraz moc z jaką pojawienie się dziecka od pierwszych chwil bezpowrotnie zmienia wszystko wokół – szczególnie serca i świat wartości, a co za tym idzie, życie swoich rodziców.

1

Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2017 rozpoczęte!

Mediatory kanapy


9 października rozpoczęło się głosowanie w Plebiscycie MediaTory. Do 23 października studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Laureatów 11. Plebiscytu MediaTory poznamy na Gali Finałowej 2 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Studenci dziennikarstwa przez ostatnie miesiące nadsyłali swoje propozycje kandydatów do nominacji w Plebiscycie MediaTory. Spośród nich została wyłoniona lista nominowanych w 8 kategoriach Plebiscytu MediaTory. Teraz studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2016 roku wyróżniły się profesjonalizmem i rzetelnością.

Studia, to też dobra zabawa! Zapraszamy na występy Mela LaMara. To amerykański iluzjonista, żongler i brzuchomówca.

Pierwszy rok to nic strasznego. Jednak porządna dawka śmiechu pozwoli go rozpocząć znacznie lepiej. W październiku, Ruch Akademicki Pod Prąd zaprosił Mela LaMara na występy na polskich uczelniach. Wszystko po to, by rozśmieszyć studentów i nauczyć ich kilku iluzjonistycznych sztuczek.

Melamar maly

Mel LaMar jest amerykańskim iluzjonistą, żonglerem i brzuchomówcą z ogromnym poczuciem humoru. W ubiegłym roku pierwszy raz przyjechał do Polski, dokładnie do Krakowa. W tym roku odwiedzi Gdańsk, Poznań i Kraków. Wystąpi na sześciu uczelniach w Polsce i choć na chwilę sprawi, że studiowanie będzie przyjemniejsze.

 

Zapraszamy na występy i warsztaty Mela na uczelniach w Polsce:
Gdańsk: 9 – 10 października 2017
Poznań: 11 – 12 października 2017
Kraków: 16 – 17 października 2017
Więcej na www.rapp.pl

 

Aby lepiej poznać Mela, zapytaliśmy go o jego karierę, rodzinę i wpadki podczas występów. Iluzjonista musi dużo ćwiczyć, a czasami i tak popełnia błąd. Tak jak na studiach, kiedy wydaje się, że już wszystko umiemy, a jednak coś idzie nie po naszej myśli. Gdy poznacie Mela, nabierzecie otuchy, że warto podnieść piłkę, by żonglować dalej.

Bardzo się cieszymy, że odwiedzisz polskie uczelnie, ale ciekawi nas też to, co ty studiowałeś.
Ukończyłem edukację zdrowotną i biologię na University of Northern Colorado. Po liceum chciałem zostać nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem gimnastyki.

Podróżują i pomagają. Już po raz szósty wyruszyła wyprawa brzegiem Bałtyku "440 km po zmianę"

Logo 440 km3 lipca po raz szósty ze Świnoujścia wyruszyła piesza wyprawa wzdłuż polskiego wybrzeża. W ciągu dwudziestu dziewięciu dni Sylwia Nikko Biernacka wraz z koleżankami z Fundacji Machina Fotografika przejdzie 440 km po piasku, aby wesprzeć inną kobietę: Katarzynę Bieniek z Dębia, która w wieku 3,5 lat straciła nogę w wypadku tramwajowym. Dzięki "440 km po zmianę" Kasia otrzyma od sponsora projektu Fundacji Poland Business Run wsparcie w wymianie części protezy.

Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia 2017

medionalia copy

Od 24 do 26 marca odbędzie się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim VII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.


Rozpoczynamy spotkaniem z reportażem w Bibliotece pod Żółwiem w Gdańsku. Zaproszonym gościem będzie Bożena Aksamit, współautorka książki „Zatoka świń”.


Sobotę spędzimy na Politechnice Gdańskiej rozpoczynając otwartą debatą pod tytułem: Dziennikarze na barykady? – dziennikarze zaangażowani, zaangażowane media – czy nadszedł ich czas?. Debatować będą: Marek Twaróg (redaktor naczelny Dziennika Zachodniego), Artur Kiełbasiński (Radio Gdańsk), Mikołaj Chrzan (redaktor naczelny Gazeta Wyborcza Trójmiasto).
Po debacie rozpocznie się czas warsztatów związanych z nowymi mediami. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości.
Poruszymy kwestie związane z tym, czy należy zakładać swoje medium w sieci, a jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić. Temat dziennikarskiej komunikacji w sieci i najlepszych sposobów poszukiwania informacji, będzie jednym z wielu poruszonych tematów. Do tego dokładamy dziennikarstwo internetowe i odpowiedź na pytanie: czy warto zakładać swojego bloga?
Warsztaty poprowadzą: Robert Silski z Radia Gdańsk, bloger mrcichy.pl Bartosz Cicharski, Damian Jarosz (pablik.pl) i Janusz Schwertner z onet.pl.
Po przerwie uczestnicy warsztatów będą szkolić się z dziedziny tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Gdańsk, TV TASK na PG, Kronikę studencką PG, gdzie warsztat poprowadzi Bartek Bańka (fotograf GW) oraz Anna Iwanowska (językoznawca i redaktor) nauczą się tego, jak pisać, by inni chcieli to czytać.
W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, by tam uczestnicy mogli posłuchać o wartych uwagi śledztwach dziennikarskich, stresującej pracy fotoreportera i tego, który poszukuje informacji z pierwszej ręki. Tego dnia prelegentami będą: Paweł Kaźmierczak (Ekspres Reporterów w TVP2), Łukasz Głowala (Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl) i Kuba Kaługa (RMF FM).
Więcej na stronie: http://medionalia.pl
Zapisy na stronie: https://medionalia2017.konfeo.com

Organizatorami konferencji jest redakcja Magazynu Studenckiego "płyń Pod Prąd", a współorganizują ją razem Radio Mors z UG, Naukowe Koło Radiowców z UG, Kronika Studencka PG, WRS Wydziału Zarządzania i Ekonomii z PG, WRS Wydziału Chemicznego oraz SSPG.

Moje konto