cała Polska

Niedzielne zakupy już nie na raty

W niedzielę 11 marca 2018 r. nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych. Brak handlowych niedziel zmieni strukturę sprzedaży kredytów zaciąganych w weekendy. Jak informowało w grudniu ub. roku Biuro Informacji Kredytowej, Polacy dokonują najwięcej zakupów na raty w soboty i niedziele. Kredyty ratalne w weekendy, udzielane przez banki w sieciach handlowych oraz pożyczki w firmach pozabankowych, stanowią niemal 1/4 łącznej sprzedaży kredytów z całego tygodnia.

180201 bik niedzielne zakupy

Z dniem 1 marca 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o zakazie pracy w handlu w niedziele i święta. Praca w handlu będzie dozwolona w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a także w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Zakupy w weekendy będą utrzymane w grudniu – w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia.

Poison z poruszającym teledyskiem o ojcostwie

Pierwszy wdech to piosenka napisana w rytmie serc – malutkiej Poli oraz jej taty – rapera Piotra „Poisona” Plichty. Opowiada o miłości ojca do dziecka i o zachwycie nad cudem jakim jest nowe życie. W utwór wpisane jest pełne uczucia doświadczenie ojcostwa oraz moc z jaką pojawienie się dziecka od pierwszych chwil bezpowrotnie zmienia wszystko wokół – szczególnie serca i świat wartości, a co za tym idzie, życie swoich rodziców.

1

Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2017 rozpoczęte!

Mediatory kanapy


9 października rozpoczęło się głosowanie w Plebiscycie MediaTory. Do 23 października studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Laureatów 11. Plebiscytu MediaTory poznamy na Gali Finałowej 2 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Studenci dziennikarstwa przez ostatnie miesiące nadsyłali swoje propozycje kandydatów do nominacji w Plebiscycie MediaTory. Spośród nich została wyłoniona lista nominowanych w 8 kategoriach Plebiscytu MediaTory. Teraz studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2016 roku wyróżniły się profesjonalizmem i rzetelnością.

Studia, to też dobra zabawa! Zapraszamy na występy Mela LaMara. To amerykański iluzjonista, żongler i brzuchomówca.

Pierwszy rok to nic strasznego. Jednak porządna dawka śmiechu pozwoli go rozpocząć znacznie lepiej. W październiku, Ruch Akademicki Pod Prąd zaprosił Mela LaMara na występy na polskich uczelniach. Wszystko po to, by rozśmieszyć studentów i nauczyć ich kilku iluzjonistycznych sztuczek.

Melamar maly

Mel LaMar jest amerykańskim iluzjonistą, żonglerem i brzuchomówcą z ogromnym poczuciem humoru. W ubiegłym roku pierwszy raz przyjechał do Polski, dokładnie do Krakowa. W tym roku odwiedzi Gdańsk, Poznań i Kraków. Wystąpi na sześciu uczelniach w Polsce i choć na chwilę sprawi, że studiowanie będzie przyjemniejsze.

 

Zapraszamy na występy i warsztaty Mela na uczelniach w Polsce:
Gdańsk: 9 – 10 października 2017
Poznań: 11 – 12 października 2017
Kraków: 16 – 17 października 2017
Więcej na www.rapp.pl

 

Aby lepiej poznać Mela, zapytaliśmy go o jego karierę, rodzinę i wpadki podczas występów. Iluzjonista musi dużo ćwiczyć, a czasami i tak popełnia błąd. Tak jak na studiach, kiedy wydaje się, że już wszystko umiemy, a jednak coś idzie nie po naszej myśli. Gdy poznacie Mela, nabierzecie otuchy, że warto podnieść piłkę, by żonglować dalej.

Bardzo się cieszymy, że odwiedzisz polskie uczelnie, ale ciekawi nas też to, co ty studiowałeś.
Ukończyłem edukację zdrowotną i biologię na University of Northern Colorado. Po liceum chciałem zostać nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem gimnastyki.

Podróżują i pomagają. Już po raz szósty wyruszyła wyprawa brzegiem Bałtyku "440 km po zmianę"

Logo 440 km3 lipca po raz szósty ze Świnoujścia wyruszyła piesza wyprawa wzdłuż polskiego wybrzeża. W ciągu dwudziestu dziewięciu dni Sylwia Nikko Biernacka wraz z koleżankami z Fundacji Machina Fotografika przejdzie 440 km po piasku, aby wesprzeć inną kobietę: Katarzynę Bieniek z Dębia, która w wieku 3,5 lat straciła nogę w wypadku tramwajowym. Dzięki "440 km po zmianę" Kasia otrzyma od sponsora projektu Fundacji Poland Business Run wsparcie w wymianie części protezy.

Moje konto