Kraków

Studenci wybrali: Ewa Ewart AuTORytetem!

AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 11. Plebiscycie MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie została Ewa Ewart. Reportażystka statuetkę odbierze 2 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ewa Elwart MEDIATORY

W kategorii AuTORytet studenci z całej Polski wyróżniają dziennikarzy i ludzi mediów, od których mogą uczyć się profesjonalizmu, rzetelności oraz najwyższych standardów. Nagroda ma wymiar ponadczasowy i przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej. - Ta kategoria jest szczególna również dlatego, że głosujący studenci mogą sami podać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski wzór. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji - przyznaje Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Daj imPuls do życia

wampiriada 2017

„Daj imPuls do życia” – to hasło wiosennej edycji Wampiriady na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obok najważniejszego celu jakim jest zebranie jak największej ilości krwi, wydarzenie ma za zadanie promocję idei krwiodawstwa wśród młodych ludzi. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego stara się upowszechniać akcję nie tylko na uczelni, ale również wśród mieszkańców Krakowa. Krwiodawcy oprócz satysfakcji płynącej ze świadomości niesienia pomocy mogą zostać nagrodzeni poprzez udział w różnego rodzaju konkursach i losowaniach.

Po co nam savoir-vivre? Spotkanie z Łukaszem Kielbanem

kielban event final

Termin „savoir-vivre” zapożyczyliśmy z francuskiego jako „znajomość życia”, umiejętność komunikacji, prezencji i zachowania się. Jest to wiedza niezbędna do sprawnego budowania wizerunku. Chcąc przybliżyć ten temat studentom, Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowało spotkanie ze specjalistą w tej dziedzinie – Łukaszem Kielbanem.

Plebiscyt MediaTory - znamy nominowanych w jubileuszowej 10. edycji

Studenci dziennikarstwa już po raz 10-ty nominowali do nagrody MediaTory najlepszych według nich ludzi mediów. W tym roku szansę na statuetkę ma po raz pierwszy dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, a także innowacyjne projekty dziennikarskie. Wybór laureatów w 9-ciu kategoriach należy do ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 22 uczelni z całej Polski.

mediatorynominacjeMALE

W trwającym od 2007 roku Plebiscycie MediaTory przyszli adepci dziennikarstwa mogą wskazać swoich dziennikarskich mistrzów w kategoriach: AuTORytet, TORpeda, NawigaTOR, AkumulaTOR, ObserwaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR, ProwokaTOR oraz DetonaTOR. Na tegorocznej liście nominowanych znalazło się 40 wytypowanych przez studentów propozycji. O tym, do kogo powędrują statuetki dowiemy się 3 grudnia podczas uroczystej Gali Finałowej w Krakowie.

Konferencja "Europa w Azji. Z dziejów obywateli polskich w Kazachstanie"

Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają na polsko-kazachską konferencję naukową "Europa w Azji. Z dziejów obywateli polskich w Kazachstanie w okresie II wojny światowej".
Konferencja odbędzie się w dniach 6–7 czerwca 2016 r. w Audytorium im. prof. Wincentego Danka, na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, przy ul. Podchorążych 2.
Obrady będą prowadzone w języku polskim i rosyjskim z tłumaczeniem symultanicznym.
Wstęp wolny.

Moje konto