Łódź

Ruszyła rejestracja na cybercomDEV

CybercomDev

Cybercom Poland zaprasza na wyjątkową konferencję na styku biznesu i technologii, czyli cybercomDEV. Druga edycja konferencji odbędzie się 21 maja (sobota), w Instytucie Europejskim w Łodzi. Przewidziane są cztery ścieżki tematyczne: IoT, Architecture, Business, Soft Skills, w tym 6 inspirujących warsztatów, 30 prelegentów z Polski i zagranicy i ponad 400 uczestników. Nie trzeba zapisywać się na konkretną ścieżkę, można uczestniczyć w różnych wykładach.
Wśród prelegentów pojawią się cenione postacie m.in. Sławomir Sobótka, Jakub Kubryński, Jakub Nabrdalik, Jarosław Pałka, Luca Mezzalira, Ivar Grimstad.
Program wydarzenia dostępny jest już na stronie konferencji: http://cybercomdev.pl/
Rejestracja: https://www.cybercomdev.pl/#register .
Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona!

Wygraj rok mieszkania w Łodzi za darmo

Plakat Witaj w domu Milordzie logoRusza konkurs Witaj w domu, Milordzie!, w którym uczniowie i studenci mogą wygrać darmowy wynajem mieszkania w Łodzi na rok 2015. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która  w najbardziej kreatywny sposób – w formie filmu, opisu lub zdjęcia - pokaże, że to właśnie ona zasługuje na miano łódzkiego Milorda. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 20 listopada za pośrednictwem strony www.mzuri.pl.

9. edycja Manufaktura Fashion Week

 

9. edycja Manufaktura Fashion WeekDwa wybiegi, 26 modelek i modeli, ponad 60 pokazów oraz niemal 750 kreacji, które będą stylową inspiracją na sezon jesień/zima 2014/2015. W piątek, 3 października, rusza 9. edycja Manufaktura Fashion Week. Najnowsze kolekcje zaprezentują utalentowani młodzi projektanci, wschodzące polskie gwiazdy – duet Hector & Karger, Maciej Sieradzky, Jakub „Jacob” Bartnik i Liliana Pryma.

Otwarcie sezonu w Teatrze Małym w Manufakturze

Po wakacyjnej przerwie Teatr Mały działający w Manufakturze powraca z nowymi premierami. Podczas najbliższych spektakli widzowie będą mieli okazję raz jeszcze zakochać się w Czechowie, przypomnieć sobie wszystkie dzieła Szekspira oraz wzruszyć się przy piosenkach Wojciecha Młynarskiego. Pierwszy jesienny pokaz odbędzie się w czwartek, 18 września.

Popowo o kobietach w Manufakturze

Pauline Boty - jedyna przedstawicielka brytyjskiego pop-artu. Artystka, która w niezwykle ekspresywnym nurcie sztuki uwypuklającym banał konsumpcyjnego stylu życia, tworzyła niemal poetyckie kompozycje o relacji kobiecości z seksualnością. Odważne, a zarazem delikatne, kolaże i obrazy malarki odzwierciedlające jej bogaty życiorys można podziwiać w Muzeum Sztuki ms2 w Manufakturze. A o twórczości Brytyjki na tle innych przedstawicielek nurtu będzie można posłuchać w czwartek, 8 maja, podczas otwartego wykładu pt. „Artystki i pop. Boty – Szapocznikow – Pinińska–Bereś”.

Moje konto