Trójmiasto

Bałtycki Festiwal Nauki już niebawem!

Laboratoria i pracownie naukowe Politechniki Gdańskiej po raz kolejny staną otworem przed wszystkimi, którzy chcieliby poznać ich tajemnice. Zapraszamy do odwiedzenia uczelni podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki! W dniach 24-28 maja zaplanowano prawie dwieście różnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Znajdą się wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady i dyskusje. W ich przygotowanie zaangażowali się pracownicy i studenci wszystkich wydziałów oraz innych uczelnianych jednostek.

Welcome to FUTURA

unnamed

Bill Gates, the founder of Microsoft, once said that “technology is just a tool. In terms of getting kids working together and motivating them, the teacher is the most important”. The team at FUTURA Innovative Education strongly believes in the importance of motivating and inspiring kids and youths to play an active role in the development of the digital age. We are on a mission to spread the entrepreneurial mindset and provide the technological education to empower young people with the tools needed to become the next generation of innovators and change makers.

We are currently actively seeking team members for the FUTURA Innovative Education project! If you wish to join an elite squadron of tutors who will inspire and shape a future generation of innovators, fill in the online application form available @ www.futura.tech/innovators!

If you are passionate about what you do and have a background in business studies, engineering or computer science as well as have a very good command of English, join us!

#welcometoFUTURA

unnamed2

Dolne Miasto przyciąga artystów z Europy. Projekt Corners w Gdańsku

Corners Gdansk 2017Alternatywne „safari” po dzielnicy, wystawa dokumentująca doświadczenie artystek, które zamieniły się na kilka tygodni swoimi „życiami”, opatrzone poetyckim komentarzem zdjęcia z artystycznych ekspedycji Corners, instalacje dźwiękowe opowiadające poruszające historie zebrane w różnych zakątkach Europy, filmy dokumentalne czy zaangażowane społecznie peformansy – to niektóre z punktów programu międzynarodowego projektu artystycznego Corners w Gdańsku. Od 8 do 21 maja na Dolnym Mieście pracować będą artyści i artystki z Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, Irlandii Północnej, Polski, Serbii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Prezentacja projektów 20 i 21 maja. Wstęp wolny.

 

Odważne kobiety w podróży

W kwietniu tego roku w Gdańsku, odbyła się czwarta edycja festiwalu dla podróżujących kobiet – TRAMPKI. Prelegentki festiwalu, to odważne kobiety, które nie boją się stawiać czoła samotnym wyprawom. Dzięki odwadze i uporowi, pomagają swojemu szczęściu, by stać się kobietami niezależnymi od męskiego towarzystwa w podróży.

 trampki 6A

Trzy dni festiwalu obfitowały w wiele emocjonujących paneli warsztatowych i dyskusji. Nie zabrakło klimatu imprezowego w Klubo galerii Bunkier, który w piątek stał się miejscem spotkań fascynujących kobiet.

Piątkowe popołudnie rozpoczęło się opowiadaniem Weroniki Milczewskiej „Speechless in Japan”, która zaprezentowała publiczności piękne filmy i zdjęcia z podróży po Japonii. Wernisaż wystawy fotograficznej „Kobiety świata” i warsztaty z parzenia herbaty prowadzone przez Agnieszkę Siejkę, przyciągnęły sporo osób zainteresowanych tą sztuką. Jak głosi marokańskie przysłowie „Pierwsza szklanka jest gorzka jak życie. Druga jest tak silna, jak miłość. Trzecia z nich jest tak słodka jak śmierć.” Na zakończenie odbyła się impreza w Bunkrze, która była zwieńczeniem dnia i przygotowaniem przed kolejnymi warsztatami.

Solidarnie przeciwko przemocy

Solidarnie przeciwko przemocy

Dowiedziałaś się, że bliska Ci osoba jest ofiarą przemocy? Zastanawiasz się czasem, czy przypadkiem sama jej nie doświadczasz? Obawiasz się, że właśnie tak jest i chcesz wiedzieć co można z tym zrobić? Przemoc seksualna, fizyczna, psychiczna czy ekonomiczna dotyka wiele osób – to nie żart. Wbrew opiniom tych, którzy dane statystyczne wkładają między bajki i chcą wypowiedzieć Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Trójmiejska Akcja Kobieca organizuje w prima aprilis, 1 kwietnia spotkanie "Solidarnie przeciwko przemocy".

Moje konto