Trójmiasto

Exodus Conference & Festival

Exodus Conference & Festival (1-4 lutego 2018, Gdańsk) to inspirująca konferencja chrześcijańska z elementami festiwalu dla wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Boga, rozwijać swoją duchowość i poznać wyjątkowych ludzi z całej Polski, świetnie się przy tym bawiąc!

11 wieczorEX 27012017 Sylwester Palimaka

Myślą przewodnią najbliższej edycji: FORWARD ▶️▶️▶️ jest to, aby nie polegać tylko na własnych siłach, ale pokładać swoją ufność w Bogu. Konferencja będzie mówić o stawianiu śmiałych kroków naprzód, aby trafić do miejsca, które On dla nas zaplanował.

Przygotowaliśmy wypełniony po brzegi program. Sesje na głównej scenie i ścieżki tematyczne poprowadzą wyjątkowi mówcy m.in Glyn Barrett (UK), Dave Niblock (UK), Michał Włodarczyk, Andrzej Cichocki, Maciej Liziniewicz, Monika i Marcin Nowiccy, Szymon i Magda Kruba.

W części festiwalowej zagra m.in EX IT + Goście Specjalni (koncert polskiego uwielbienia) oraz artyści tacy jak SARSA, Josh Savage, Dzieła Wybrane, Edyta Górecka.

Exodus

Metropolia Jest Okey!

Ratusz Staromiejski - NCK, Centrum św. Jana, Klub Parlament

Metropolia
Festiwal „Metropolia jest Okey” w tym roku obchodzi swoje 11. urodziny. Gdy zaczynaliśmy w roku 2007, czas pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem był „pusty” – w Trójmieście niewiele się działo… Jednak z roku na rok sytuacja się zmieniała, także dzięki naszej Metropolii…, i teraz publiczność może wybierać i przebierać w propozycjach. Czas więc na przeformatowanie idei imprezy oraz wypromowanie jej na jeszcze większą skalę, także poza regionem Trójmiasta. Rozwój marki jaką stał się Festiwal, wymaga czasu na pozyskanie nowych partnerów, odpowiedniego dofinansowania i sformułowania zasad. Czy wciąż będzie się odbywał w ostatnich dniach roku? Zobaczymy.

„Kobieta pracująca” - we wtorek debata „Wyborczej Trójmiasto”. Poprowadzi ją Karolina Korwin Piotrowska

a2 plakat kobieta pracujaca 12 2017

„Dziewczyny – włączcie się do gry! Praca kobiet się opłaca” – pod tym hasłem we wtorek 5 grudnia w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się debata „Gazety Wyborczej Trójmiasto” z cyklu „Kobieta pracująca”. Poprowadzi ją Karolina Korwin Piotrowska.

Hasło debaty jest nawiązaniem do wydanej w 2013 roku przez wydawnictwo Sonia Draga książki Sheryl Sandberg „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa”. Sandberg jest prezeską Facebooka, jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata i jedną z najlepiej opłacanych kobiet w amerykańskim biznesie. W swojej książce pokazuje, jak efektywnie połączyć rolę aktywnej bizneswoman z rolą żony i matki.

Spotkanie TAB talks w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji 500 rocznicy reformacji

W niedzielę, 5 listopada, o godzinie 18:00, odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku spotkanie w ramach TAB talks, podejmujące próbę wykazania powiązań europejskiej kultury z biblijnymi ideami.

swieto reformacji 500lat
Przez prawie 2000 lat społeczeństwo europejskie budowało swoją kulturę w oparciu o system wartości mający swoje źródło w Piśmie Świętym. Czy wystarczy jedno stulecie, aby te wartości się zdezaktualizowały?

Koncert Lipali Akustycznie w Kwadratowej

Zespół Tomka "Lipy" Lipnickiego zagra swoje utwory w akustycznych aranżacjach.

Lipali Tomek Lipnicki Akustycznie

Dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z akustycznym obliczem Lipali ten koncert będzie prawdziwą muzyczną niespodzianką! Przekonajcie się sami ile subtelności i wdzięku jest w muzyce załogi z Trójmiasta. Repertuar to stare, sprawdzone hity oraz nowe mniej znane kompozycje. Zapowiada się klimatyczny koncert!

Termin: 22.10.2017, godz. 19:00 (Niedziela), otwarcie klubu: 18:00
Miejsce: AK PG Kwadratowa
Adres: Siedlicka 4, Gdańsk

Bilety w cenach: 35 zł (przedsprzedaż), 38,50 zł (Eventim), 45 zł (w dniu koncertu)

Moje konto