Warszawa

Wybrano najlepsze prace magisterskie z zakresu Machine Learning

14 marca, o godzinie 16:15 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się uroczysta Gala Finałowa pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science w Polsce – „Data Science Masters”. Podczas wydarzenia, poznamy autorów oraz tematykę zwycięskich prac.

data

Zakończyły się obrady Komisji Konkursu „Data Science Masters”, która wyłoniła autorów najlepszych prac magisterskich z zakresu Machine Learning i Data Science w Polsce. Jest to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Inicjatywa ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu Data Science oraz wyróżnienie i przedstawienie szerszej publiczności najciekawszych prac dotyczących nowych metod i innowacyjnych zastosowań analizy danych.

Kongres Edukacji Finansowej 2017

kongres edukacji logo Q 333x200

28 kwietnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się po raz pierwszy Kongres Edukacji Finansowej.

Najbliższe lata to okres poważnych wyzwań w gospodarce i finansach publicznych, które poza działaniami w skali makro, wymagają również szerokiej pracy ze społeczeństwem. Ważnym elementem przyszłego rozwoju i stabilności finansowej jest wzrost świadomości i wiedzy ekonomicznej Polaków.

Potrzeby te legły u podstaw uruchomienia projektu „Bankowcy dla Edukacji” realizowanego przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Wiedząc jak istotna dla powodzenia tych zadań jest współpraca między różnymi podmiotami, w ramach swoich działań WIB podejmuje szereg wspólnych inicjatyw. Tak powstała idea Kongresu Edukacji Finansowej, który po raz pierwszy odbędzie 28 marca 2017 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

 

Organizatorzy wydarzenia: Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja GPW, Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Fundacja Think! stawiają sobie za cel intensyfikację prac nad rozwojem edukacji finansowej i ekonomicznej oraz rozpoczęcie szerokiej współpracy organizacji pozarządowych zajmujących się tymi zagadnieniami. Wspólnym mianownikiem działań tych podmiotów jest zarówno rozwój edukacji ekonomiczno-finansowej obywateli, jak i podnoszenie kwalifikacji pracowników wszystkich instytucji sektora finansowego i instytucji publicznych. Chcą one stymulować, zarówno działania w ramach edukacji formalnej (programy nauczania, podręczniki, szkolenia nauczycieli), jak i angażować instytucje pozarządowe i firmy w praktyczną edukację w tym zakresie.

 

Podczas premierowej edycji Kongresu zaplanowano m.in. wystąpienia ekspertów na temat najnowszych rozwiązań w zakresie edukacji finansowej, przedsiębiorczości, długoterminowego oszczędzania oraz inwestowania, debatę „Konsument XXI wieku - wyzwania edukacji finansowej”. Zostaną też przedstawione wnioski z najnowszej 6. edycji Mapy Edukacji Finansowej prowadzonej przez Związek Banków Polskich. Odbędą się również trzy równoległe panele tematyczne. W trakcie sesji „Program Bankowcy dla Edukacji” Warszawskiego Instytutu Bankowości zostaną przedstawione działania edukacyjne dla różnych grup wiekowych. Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Fundacja GPW poprowadzą sesję „Po pierwsze nie trać – czyli o inwestowaniu kapitałowym”. Sesję panelową o współpracy poprowadzi Partnerstwo na rzecz Edukacji Finansowej.

Elementem towarzyszącym Kongresowi będzie Aleja Edukacji Finansowej, w której zaproszone instytucje będą mogły prezentować swoje projekty edukacyjne. Udział w kongresie jest bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i dla firm prezentujących się w Alei Edukacji Finansowej.

bde

Janusz Warmińsi. In Memoriam

JANUSZ WARMIŃSKI 1922 1996. Fot. arch. Teatru Ateneum

W 20. rocznicę śmierci Janusza Warmińskiego – wspaniałego artysty i dyrektora Teatru Ateneum, odbędzie się dedykowani mu wystawa. Wernisaż odbędzie się 5 grudnia w foyer Teatru Ateneum. Ekspozycja będzie otwarta do końca bieżącego sezonu artystycznego.

Wielki Finał "Zwolnionych z Teorii"

wielkifinal zwztSerdecznie zapraszamy na Wielki Finał II edycji programu "Zwolnieni z Teorii” - praktycznej olimpiady dla licealistów i studentów, w której wyzwaniem dla uczestników jest grupowe zrealizowanie projektu społecznego o dowolnej tematyce, zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie.

Data: sobota, 23 kwietnia 2016, godzina 16.30.
Miejsce: SOHO Factory, ul. Mińska 25, Warszawa, największa hala w SOHO (hala nr 16)
Gościem honorowym wydarzenia będzie Wicepremier Mateusz Morawiecki

Big Book Festival 2016

BBF LOGO 2016 copyCzwarta edycja Big Book Festival – Dużego Festiwalu Czytania rozpocznie się w piątek, 10 czerwca i potrwa do niedzieli, 12 czerwca. Gośćmi festiwalu będą autorzy z pięciu kontynentów. W tym roku jedynemu międzynarodowemu festiwalowi książki, jaki odbywa się w Warszawie, towarzyszy hasło wielka ucieczka | the great escape. Odbędzie się ponad 50 spotkań, spacerów, gier i dyskusji, a nawet seansów leczniczych. Miejscem wydarzeń tym razem stanie się XVIII-wieczny Pałac Szustra oraz otaczający go Park Morskie Oko. W festiwalu udział weźmie stu gości, w tym znakomici autorzy polscy i zagraniczni.

Moje konto