Książki

Ocena użytkowników:  / 0

drzwi do niebaPatricia Pearson
Drzwi do nieba
Wydawnictwo Muza SA, Warszawa 2016

Ocena: 5/5

Śmierć, odchodzenie bliskich to wciąż temat tabu w naszym społeczeństwie. Dla Patrici Pearson jest to zmierzenie się z odpowiedzią na pytanie, czy potrafi racjonalnie wytłumaczyć zjawisko śmierci i towarzyszące jej dowody na istnienie świata pozaziemskiego?

Ocena użytkowników:  / 1

wampir z zaglebiaPrzemysław Semczuk
Wampir z Zagłębia
Wydawnictwo: Znak, Kraków 2016

Ocena: 4,5/5


Mistyfikacja nie jest niczym nowym w obliczu niewyjaśnionych zagadek. Organy ścigania nie radząc sobie ze znalezieniem „Wampira z Zagłębia”, oskarżają Zdzisława Marchwickiego o dokonywanie brutalnych morderstw z zimną krwią na kobietach. Wszystkie poszlaki przemawiają za jego winą. Czy polski wymiar sprawiedliwości był tak nieporadny, że musiał skazać przypadkowe osoby na karę śmierci?

Ocena użytkowników:  / 0

HistoriakotowHistoria kotów
Madeline Swan
Tłumaczenie: Miłosz Wojtyna
Wydawnictwo: Znak Horyzont, 2014

Ocena: 4,5/5

Obiekt uwielbienia w internecie, nienawiści w średniowieczu, kultu w starożytnym Egipcie. Rasowy, czy nie - nigdy nie został do końca udomowiony, zawsze chodzi własnymi drogami. Okazuje się, że kot jest trochę inny, niż każdy go widzi.

Ocena użytkowników:  / 0

mroczny zakatekGillian Flynn
Mroczny zakątek
Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Wydawnictwo: Znak, Kraków 2014

Ocena: 5/5

Tytułowy Mroczny Zakątek, przenosi nas w świat nieodgadnionych wydarzeń z letniej nocy 1985 roku. Gillian Flynn w błyskotliwy i ujmujący sposób opowiada o makabrycznych rzeczach, które miały miejsce na farmie rodziny Dayów w Kansas. Autorka powieści zafascynowana prowadzeniem gospodarstwa płynnie wprowadza czytelników w ponury klimat życia na biednej farmie.

Ocena użytkowników:  / 2

islam przyszlosc czy wyzwanieDavid Pawson
Islam przyszłość czy wyzwanie?
Oficyna Wydawnicza Vocatio, Warszawa 2015

Ocena: 4/5

Gazety wieszczą, że Europa stanie się muzułmańskim kontynentem. Zewsząd docierają do nas informacje o kolejnych grupach uchodźców dopływających do granic naszego kontynentu. Można uogólnić, że dociera do nas dwugłos. Z jednej strony nawoływanie do zamykania się z powodu lęku i niechęci do muzułmanów, a z drugiej otwartość, optymistyczne prognozy i entuzjazm. Książka Davida Pawsona pomaga zrozumieć wschodnią kulturę osobom, które wywodzą się z chrześcijaństwa. Autor w części swoich wywodów skupia się na dokładnym omówieniu, jakie różnice kulturowe będzie trzeba pokonać, by wyjść na przeciw muzułmanom.

Moje konto