Multimedia

Czego szukasz w życiu?

Czego szukamy w zyciu

Poszukiwanie to temat przewodni zimowego wydania naszego magazynu. Dlatego studentom uniwersytetu (podobno mają najgłębsze przemyślenia) zadaliśmy pytanie: Czego szukasz w życiu? Odpowiedzi mogą być oczywiste i nieoczywiste.

Naszego magazynu poszukuj na swojej uczelni w grudniu i styczniu.

Okladka 53 Grudzien Styczen

Czy zdarzało ci się szukać czegoś bardzo długo? Opowiadamy o swoich najdłuższych poszukiwaczaniach

czego szukamy

Nie ma, a przecież powinno być. Leżało tutaj, a teraz nie ma. Potrzebuję tego w tej chwili. Każda sekunda pulsuje w głowię. Zaglądasz we wszystkie kąty i czujesz jak zimna stróżka potu spływa ci po plecach. Nie ma! Zgubiło się, ukradli, czy gdzieś leży i czeka aż to znajdę?
Każdy z nas czegoś szukał. Zapytaliśmy studentów czego szukali najdłużej.
Najbliższy magazyn będzie w temacie poszukiwanie, a ty nas znajdź w grudniu na swojej uczelni.

Realizacja:
Reporterzy - Katarzyna Michałowska, Tomasz Zapadka
Operator, montaż - Natalia Balcer

 

 

 

Zaagażuj się!

Liderzy działający w organizacjach studenckich i samorządzie opowiadają, że z nieśmiałych stali się otwarci na ludzi, nauczyli się realizować w tydzień tyle zadań, ile do tej pory wykonywali w miesiąc. Czują, że rozwinęli skrzydła i z optymizmem patrzą w przyszłość, bo włączenie się w organizację studencką lub samorząd daje bardzo dużo.

WiktorTurowskim

Dołączenie do organizacji studenckiej wymaga czasu. Angażuje się mniejszość, bo współcześnie czas studentów jest drogocenny. Jedni wolą w wolnej chwili pracować, inni uczyć się, a pozostali wybierają lenistwo. Jednakże praca w kole naukowym, organizacji studenckiej lub samorządzie może nauczyć bardzo dużo.

Medionalia 2014

medionalia

Na początku listopada odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Medionaliów, konferencja skierowaną do dziennikarzy studenckich i odbiorców mediów. Przez trzy dni wspólnie walczyliśmy o to, za czym wielu dziś wzdycha, a prawie nikt nie wierzy, że to jeszcze możliwe. Rzetelne dziennikarstwo, w którym jakość góruje nad szybkością i szokowaniem! Stąd nazwa temat edycji Powrót do źródła.
Rozpoczęliśmy od piątkowego after party w Bibliotece wraz z Piotrem Mieśnikiem, autorem książki "Wyznania hieny".
Następnego dnia odbyły się dwie otwarte debaty, warsztaty dziennikarskie oraz strefa networkingowa na Politechnice Gdańskiej. Wśród zaproszonych dziennikarzy byli Marek Twaróg z Dziennika Zachodniego, Damian Muszyński, medioznawca, Dariusz Szreter z Dziennika Bałtyckiego, Jacek Naliwajek z Radia Gdańsk, Adam Hlebowicz z Radia Plus, Maciej Sandecki z Gazety Wyborczej, Jarosław Zalesiński z Gazety Wyborczej, dr Sławomir Czalej, fotoreporter i reportażysta, Maciej Naskręt z Trojmiasto.pl, Patryk Szczerba z Trojmiasto.pl, Łukasz Rudziński z Trojmiasto.pl, Michał Pacześniak z Radia Plus, Ewelina Oleksy z Dziennika Bałtyckiego, Łukasz Kłos z Dziennika Bałtyckiego i Ewelina Potocka z Onet.pl.
Wieczór spędziliśmy goszcząc w Instytucie Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego spędzając razem czas na występie grupy improwizacyjnej GIT i jedzeniu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG.
Ostatniego dnia Medionaliów w Instytucie Kultury Miejskiej spotkaliśmy się na otwartych seminariach z Dominikiem Wernerem oraz Pawłem Wyszomirskim laureatami Grand Press Photo 2014 za podcast z Ukrainy oraz Adamem Kasprzykiem z TVN24.
Chcemy czerpać z etosu dziennikarstwa i przypominać wartości leżące u podstaw tego zawodu. Sprzeciwiamy się bezmyślnemu, masowemu odbiorowi i dlatego naszym celem jest pokazać jak czytać, słuchać i patrzeć rozsądnie. Więcej o tym przeczytasz w naszym manifeście.

Poniżej relacja z Medionaliów, debaty oraz spotkanie z Piotrem Mieśnikiem.

{youtube}tVwPIZg05XI{/youtube}

{youtube}oKnWukCHUWI{/youtube}

 

PGE Arena - inżynierskie wyzwanie

stadionPGE Arena to jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych w Europie. Powstał specjalnie na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Proces budowy stadionu trwał trzy lata, podczas których dziesiątki specjalistów dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Stadion PGE Arena w Gdańsku aktualnie jest miejscem wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych. Codzienne utrzymanie obiektu, również stanowi wyzwanie, z którym codziennie mierzy się grupa fachowców. Przybliżamy charakterystykę konstrukcji stadionu oraz zdradzamy tajemnice ukryte przed wzrokiem rozemocjonowanych kibiców.

Dane obiektu:
Adres: ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
Lata budowy: 2008-2011
Data otwarcia: 14 sierpnia 2011
Koszt budowy: 775 mln PLN brutto
Właściciel: miasto Gdańsk
Klub: Lechia Gdańsk
Pojemność: 43 615
Wymiary boiska: 105 m × 68 m
Oświetlenie: 2000 lxRealizacja filmu:
Reporter: Katarzyna Michałowska
Montaż: Mateusz Koldun
Kamera: Michał Szagżdowicz

http://tv.task.gda.pl/
http://podprad.pl/

Moje konto