Zaczynamy studia! Życzenia powodzenia kieruje do studentów z całej Polski, rektor Politechniki Gdańskiej, profesor Jacek Namieśnik

Profesor Jacek Namiesnik Rektor Politechiniki Gdanskiej

Rektor Politechniki Gdańskiej, profesor Jacek Namieśnik, życzy studentom wszystkiego najlepszego z okazji rozpoczęcia roku akademickiego.
Profesor zwraca się do studentów z całej Polski i przekazuje ważną lekcję. Mówi o tym, by studenci tak łatwo się nie poddawali. Bo studia nie są tylko dla geniuszy, ale dla osób, które są pracowite i nie załamują się tak łatwo.
Koleżanki i koledzy!
Życzę wam sukcesów na studiach.
Macie szansę, że żyjecie w niezwykle ciekawych czasach. Wszystko się zmienia, także szkolnictwo wyższe. Więc, będziecie widzieli jak to jest studiować na uczelni w czasach zmiennych, ale też bardzo ciekawych.
O jedno was tylko proszę, bądźcie odporni, nie załamujcie się pierwszymi niepowodzeniami, bo studia są nie tylko dla geniuszów, ale też dla normalnych ludzi, którzy po prostu chcą studiować.
I na pewno jeżeli tą regułę przyjmiecie za prawdziwą, to uda wam się wszystko ukończyć terminie.
Wszystkiego najlepszego!

Jutro (piątek, 6 października 2017), o godzinie 10:15 w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2017/2018. 
Podczas inauguracji będzie obecny wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, który zaprezentuje założenia reformy nauki i szkolnictwa wyższego.
Po wystąpieniach Rektora PG prof. Jacka Namieśnika oraz Premiera Jarosława Gowina nastąpi wręczenie przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medali i odznaczeń. 
Rektor PG prof. Jacek Namieśnik odbierze Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej oraz za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie. Wręczone zostaną także medale za długoletnią służbę dla pracowników naszej uczelni za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
Podczas uroczystości odbędzie się immatrykulacja studentów i doktorantów. Po immatrykulacji wręczone zostaną nagrody: im. prof. Romualda Szczęsnego za najlepszą pracę dyplomową oraz nagroda dla najlepszego studenta naszej Uczelni. Wydarzenie uświetni Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Moje konto