Ustawa 2.0 - konstytucja dla nauki

OFMA Narodowy Kongres Nauki Profesor Wiesław Banyś

Jeżeli jesteś zainteresowany śledzeniem zmian w prawie o szkolnictwie wyższym, to znajdziesz tutaj potrzebne linki, poniżej oraz wypowiedzi, które zostały zebrane podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie.

Pod koniec września 2017, odbył się Narodowy Kongres Nauki podczas którego została zaprezentowany projekt Ustawy 2.0. 

Nagranie obejmuje wypowiedzi z konferencji prasowej odbywającej się podczas kongresu oraz spotkań z dziennikarzami, które odbywały się w trakcie trwania kongresu.

Podczas Narodowego Kongresu Nauki odbywającego się w Krakowie został oficjalnie zaprezentowany projekt ustawy 2.0. Projekt powstawał przez ponad pięćset dni, pracowano nad nim i dyskutowano szczegóły. Ustawa nie jest jeszcze w pełni gotowa, ale widać wyraźnie jej założenia i kierunki. Podczas kongresu zwracano uwagę na plusy i minusy ustawy, jednak środowisko naukowe jednym głosem mówiło o potrzebie radykalnych zmian w podejściu do szkolnictwa wyższego.

 

Jeśli wolisz czytać, zajrzyj do tekstu pod linkiem: https://www.podprad.pl/studenci/2502-konstytucja-dla-nauki-wiele-sie-zmieni-ale-wszyscy-tego-bardzo-potrzebujemy

 

Wystąpienia podczas Kongresu Nauki, można oglądać pod adresem: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/narodowy-kongres-nauki-transmisja-na-zywo.html
Więcej materiałów z prac nad ustawą można znaleźć pod tym adresem: https://nkn.gov.pl/
O reformie więcej: http://konstytucjadlanauki.gov.pl/
Projekt ustawy znajduje się tutaj: https://nkn.gov.pl/ustawa-2-0/

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Moje konto