Konkurs Inżynierski EBEC Challenge Poland

EBEC Challenge Poland RGB

#TakeTheChallenge

EBEC Challenge Poland to konkurs inżynierski organizowany dla studentów z największych uczelni technicznych w Polsce. 27 marca drużyny spotkają się na teście eliminacyjnym, a 11 kwietnia na rundach lokalnych, aby zmierzyć się z praktycznymi problemami i spróbować wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach. Najlepsi z nich będą rywalizować na Finale Ogólnopolskim w Krakowie.

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Studentów BEST na wiodących uczelniach technicznych w całej Europie. W Polsce EBEC ma miejsce już dwunasty raz, a finały lokalne odbywają się w następujących miastach: Wrocław, Gdańsk, Gliwice, Kraków, Warszawa i Łódź. Celem tego wydarzenia jest umożliwienie uczestnikom wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach w realnych problemach i zadaniach z różnych dziedzin. Czteroosobowe drużyny mają możliwość sprawdzenia swoich sił w jednej z dwóch kategorii:

– Case Study – zadaniem drużyn jest zaproponowanie efektywnego i analitycznego rozwiązania danego problemu, a następnie przedstawienie go publiczności. Oceniane są m.in. innowacyjność, pomysłowość i analiza rzeczywistych warunków. W zeszłorocznej edycji zadaniem było zaprojektowanie podwodnego hotelu z uwzględnieniem problemów, na jakie narażona może być taka konstrukcja.

– Team Design – uczestnicy tej kategorii, mając do dyspozycji podstawowe narzędzia, ograniczone materiały oraz środki, muszą stworzyć funkcjonujący w określony sposób mechanizm. Następnie urządzenie zostanie poddane serii testów i zadań sprawdzających różne aspekty funkcjonalności projektu. Podczas jednej z poprzednich edycji należało zbudować prosty pojazd poruszający się po lądzie i wodzie, zdolny do wykonania kilku prostych zadań.

W obu kategoriach projekty są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli firm, uczelni i partnerów merytorycznych. Jest to dla studentów szansa na sprawdzenie umiejętności prezentacji własnej pracy oraz możliwość zostania zauważonym przez potencjalnego pracodawcę.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.ebec.pl
oraz na facebook’u: https://www.facebook.com/EBECPoland/

Moje konto