Mediatory 2017

logo na jasne tlo 2
Już po raz 11. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. Poza 41 dziennikarzami, o statuetkę powalczą 4 zespoły redakcyjne oraz 2 projekty dziennikarskie. Zwycięzców, których poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej 2 grudnia w Auditorium Maximum UJ, wyłoni ponad 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni.


- Tegoroczna lista nominacji jest efektem pracy i konsultacji studentów dziennikarstwa z całej Polski. Odzwierciedla to, co doceniała i wokół czego ogniskowała się uwaga opinii publicznej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszystkie nominowane materiały oraz projekty dziennikarskie są dowodem na to, że rzetelność i misja nie są wytartym archetypem, a faktycznie realizują się w reporterskim warsztacie - mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.
Od ponad dziesięciu lat w ramach Plebiscytu MediaTory najlepszych polskich dziennikarzy wskazują ci, którzy chcą pójść w ich ślady. Doceniają ich w kilku kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Wśród nominowanych znajdziemy między innymi reportaże, tytuły prasowe, programy telewizyjne, audycje radiowe, teksty publicystyczne i projekty mające na celu skupienie ludzi mediów wokół ważnych problemów i rozwiązanie ich.
W wielu wypadkach studenci docenili nie tylko pojedyncze materiały, ale i całą pracę, jaką od września 2016 roku wykonali poszczególni dziennikarze. Na liście nominacji nie zabrakło materiałów, które odbiły się szerokim echem nie tylko w mediach.
Jak co roku najważniejszą z kategorii jest AuTORytet. Zdobywcy tej nagrody to dziennikarscy mistrzowie, od których studenci chcą i mogą uczyć się najwyższych standardów. Każdy z nich ma możliwość wskazania postaci, której działalność kształtuje jego wizję “dziennikarstwa najwyższej próby”. Statuetkę otrzyma dziennikarz o dorobku cieszącym się największym poważaniem głosujących.


Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.
***
Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie wraz z uzasadnieniem dostępna jest w załączonym dokumencie oraz na www.mediatory.pl

 

Lista nominowanych w 11. edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie: https://www.podprad.pl/aktualnoci-2/cala-polska/2494-11-edycja-plebiscytu-mediatory 

Moje konto