Rozwój

Droga, która zmienia

Ocena użytkowników:  / 6

Dobytek na plecach, idą przed siebie, krok za krokiem, w górę i w dół. Camino jest trudna, camino wychowuje, camino zmienia.
W ubiegłym roku Marek Kamiński zdecydował się przejść drogą do Santiago rozpoczynając od Kaliningradu przez Polskę, Niemcy, Belgię, Francję aż do Hiszpanii. Cztery tysiące kilometrów pokonał pieszo. O tym, po co szedł, czego szukał, co przeżył napisał w książce Trzeci biegun wydanej przez Agora SA. W tym roku przyszedł czas na mnie. Przeszłam krótszy odcinek niż Marek Kamiński, ale starałam się poszukać odpowiedzi, czego szukają ludzie podczas wędrówki po tej drodze.

Camino male

Poglądy na świat

Ocena użytkowników:  / 1

Einstein, Freud, Nietzche, Ghandi, Lewis – każda z tych postaci nie tylko miała własne, konkretne i przemyślane przekonania na temat sensu istnienia świata, obecności Boga czy roli człowieka, ale również poświęciła życie na zgłębianie oraz propagowanie swoich teorii i odniosła ogromny sukces w tej dziedzinie.

swiatopoglad

Studia to zwykle czas ostatecznego oderwania się od domu rodzinnego i początek budowania życia na własnych fundamentach i według własnych schematów. Gdy rodzice nie stanowią już takiego autorytetu jak wtedy, gdy byliśmy dziećmi, a każdego dnia z różnych stron napływają nowe informacje, warto skonfrontować się z nimi i świadomie wybrać, w co chcemy wierzyć i jakimi wartościami pragniemy kierować się w życiu.

Poniżej w kolejności alfabetycznej znajduje się krótka charakterystyka dziesięciu najpopularniejszych światopoglądów, odpowiadających m.in. na takie pytania jak: Czy Bóg istnieje? Jaki jest cel istnienia świata? Jaki sens ma życie człowieka?

A jak dorosnę to zostanę… mistrzem w zawodzie!

Ocena użytkowników:  / 0

HistoriaZegarow

Jest wszędzie! W centrach handlowych, w sklepach, na dworcach, w szpitalach, w mieszkaniach, na ulicach, w szkołach. Nie ma go (chyba tylko) na cmentarzach i w kościele. Niekiedy jesteśmy od niego uzależnieni, on nadaje nam tempa, on decyduje o teraźniejszości i przyszłości. Coraz więcej ludzi nosi go na ręku, niektórzy w kieszeni. Czy można wyobrazić sobie funkcjonowanie w pędzącym życiu bez zegara? Znacznie trudniej byłoby odliczać sekundy do końca zajęć na studiach. Warto pamiętać, iż istnieją zawody, które znacznie zrewolucjonizowały nasze życie codzienne. Cieszą się nie tylko bogatą tradycją, lecz także zapewniają miejsce pracy od setek a nawet tysięcy lat. Niewątpliwie zegarmistrz jest taką profesją. 

Zjedzenie 12 winogron podczas 12 bić zegara o północy ma przynosić szczęście w nowym roku

Ocena użytkowników:  / 3

swietaSwiat

W innych krajach również żyją chrześcijanie obchodzący święta – to wiemy wszyscy. Ale co ma z tym wspólnego krowa, kozioł ze słomy, Walt Disney albo kosz piknikowy?
Austria – Stille Nacht, heilige Nacht...
Stolica tego kraju – Wiedeń – tętni życiem przez cały grudzień, głównie za sprawą Wiener Adventzauber, czyli Jarmarku Dzieciątka Jezus. Jest to nic innego, jak po prostu kiermasz świąteczny, na którym podczas pokazów łyżwiarstwa figurowego (swoją drogą, wykonywanych przez łyżwiarzy przebranych za kultowe postaci z bajek) można raczyć się gorącymi kasztanami lub grzanym winem. Inne miasta również organizują podobne, choć mniejsze jarmarki, dlatego są one nieodłącznym elementem świąt w tym państwie.

Określenie osobistej misji życiowej - formularz

Ocena użytkowników:  / 0

Misja to zwięzła deklaracja tego kim jesteś. Koncentruje się na tym kim chcesz być (charakter), co chcesz robić (osiągnięcia) oraz na jakich wartościach i zasadach chcesz oprzeć swoje życie.

wschod
Misja powinna obejmować rzeczy, które są dla ciebie naprawdę ważne. Powinna dotykać trwałych i ponadczasowych sfer życia. Powinna inspirować, gdy ją czytasz i często powinieneś się do niej odnosić.

Podejmij pierwszą próbę naszkicowania osobistej misji: